13/09/2023 13/09/2023 Првак Лиге шампиона у малом фудбалу је подгоричко Спортско братство Саборног храма Христовог Васкрсења, који је у финалу у румунској Орадеи славило против Ајакс Галантија – 4:1 Стријелци за новог првака Европе били су Богољуб-Бобе Коматина, Борис Мијовић, Дарко Рајковић и Никола Радоњић. Домаћин је боље ушао у утакмицу и у четвртом минуту погодио је...
13 Σεπτεμβρίου, 2023 - 16:04

Спортско братство подгоричког Саборног храма првак Европе у малом фудбалу

Διαδώστε:

Првак Лиге шампиона у малом фудбалу је подгоричко Спортско братство Саборног храма Христовог Васкрсења, који је у финалу у румунској Орадеи славило против Ајакс Галантија – 4:1

Стријелци за новог првака Европе били су Богољуб-Бобе Коматина, Борис Мијовић, Дарко Рајковић и Никола Радоњић.

Домаћин је боље ушао у утакмицу и у четвртом минуту погодио је Маријуш Гита, али је то био једини шут у оквир гола СБ Саборног храма.

Бобе Коматина је изједначио већ у наредном нападу (пети минут), а у другом полувремену је предност нашој екипи у тридесет трећем минуту, донио Борис Мијовић. Најбољи стријелац 24. меморијала Никада вас нећемо заборавити на Мурини, али и Трофеја Подгорице, Дарко Рајковић, у четрдесетом минуту је осигурао побједу, да би у посљедњим секундама се уписао и Никола Радоњић.

Спортско братство Саборног храма у понедјељак је отпутовало аутобусом на завршни турнир, и четвртог дана такмичења успио је до наслова најбољег у Европи у саставу: Богољуб Коматина, Борис Мијовић, Огњен Радоман, Иван Томашевић, Милош Миличковић, Мили Ћетковић, Никола Пејовић, Никола Радоњић, Стефан Ивановић, Дарко Рајковић, Саша Роћен, Слободан Дробњак, Небојша Касом и Дамјан Оташевић.

Тренер екипе је Огњен Стаматовић, његов помоћник Зоран Капа, а тим менаџер Душан Јовићевић, док је управитељ свештеник – протојереј Бранко Вујачић.

Треће мјесто припало је клубу Зире Азербејџан, којег је СБ Саборног храма добио у полуфиналу – 3:1 (два гола Коматине и један Ивана Томашевића).

Спортско братство Саборног храма у Подгорици је турнир у Румунији почео побједом над Мађарским SZPCSDE (5:1), а у четвртфиналу подгорички клуб је добио и грчког Магуфана (2:1).