29/12/2018 29/12/2018 Pranë selisë së Mitropolisë së Shenjtë në mencën ku këtu e 20 vjet ofrohet ushqim dhe dashuri tek njerëzit në nevojë u gjend Presidenti i Republikës z Ilir Meta i cili drekoi së bashku me Hirësi Joanin dhe të gjithë vëllezërit e motrat në vështirësi. Në këtë mënyrë z Ilir Meta shprehu solidaritetin e tij...
29 Δεκεμβρίου, 2018 - 16:06
Τελευταία ενημέρωση: 29/12/2018 - 16:07

Presidenti Meta drekë në mencën “Shërbesa e Dashurisë” bashkë me Hirësi Joanin

Διαδώστε:
Presidenti Meta drekë në mencën “Shërbesa e Dashurisë” bashkë me Hirësi Joanin

Pranë selisë së Mitropolisë së Shenjtë në mencën ku këtu e 20 vjet ofrohet ushqim dhe dashuri tek njerëzit në nevojë u gjend Presidenti i Republikës z Ilir Meta i cili drekoi së bashku me Hirësi Joanin dhe të gjithë vëllezërit e motrat në vështirësi.

Në këtë mënyrë z Ilir Meta shprehu solidaritetin e tij për veprën bamirëse të cilën kryen Mitropolia e Shenjtë e Korçës si dhe simpatinë dhe dashurinë e tij ndaj njerëzve në nevojë.

Ai këtë e shprehu dhe në rrjetet sociale me këto fjalë:

“Nga menca “Shërbesa e dashurisë” e Mitropolisë së Korçës ndava sot vaktin me të varfërit, për të qenë pranë tyre në shenjë solidariteti, mbështetje dhe shprese.

Mirënjohje për Mitropolitin e Korçës, Imzot Joanin, i cili gjendet prej 20-vitesh pranë kësaj shtrese në nevojë të shoqërisë. Pavarësisht punës së jashtëzakonshme të bashkësive fetare, shteti duhet të tregojë ndaj tyre më shumë vëmendje, përkujdesje dhe përgjegjësi.”

H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.

google-news Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.

Διαδώστε:
Ροή Ειδήσεων