27/12/2018 27/12/2018 Një bombë artizanale shpërtheu sot jashtë një kishe në Kolonaki, në Athinë, duke plagosur dy persona, njoftuan burime të policisë. Bomba shpërtheu në orën 07:10 dhe sipas burimeve, ajo ishte e përbërë nga dy kuti me lëndë djegëse, tela dhe një orë. Bomba plagosi policin që po ekzaminonte kutinë si dhe një punonjës të kishës./...
27 Δεκεμβρίου, 2018 - 17:08
Τελευταία ενημέρωση: 27/12/2018 - 17:35

Athinë – Dy të plagosur pas shpërthimit pranë një kishe

Διαδώστε:
Athinë – Dy të plagosur pas shpërthimit pranë një kishe

Një bombë artizanale shpërtheu sot jashtë një kishe në Kolonaki, në Athinë, duke plagosur dy persona, njoftuan burime të policisë.

Bomba shpërtheu në orën 07:10 dhe sipas burimeve, ajo ishte e përbërë nga dy kuti me lëndë djegëse, tela dhe një orë.

Bomba plagosi policin që po ekzaminonte kutinë si dhe një punonjës të kishës./ /os/ a.jor.

ATHINË, ATSH-ANA

H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.

google-news Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.

Διαδώστε:
Ροή Ειδήσεων